Ćwiczenia mięśni kegla

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

regularne ćwiczenia dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z pań decydowała się mówić o własnych kłopotach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dzisiaj jednakże lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie mogą pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Z reguły u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz trudności ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, jednakże wielki odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką wolno podjąć niezwykle prędko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym prawidłowiej, bowiem ćwiczenia zapewniają wtedy lepsze efekty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niesłychanie istotną kwestią są również treningi oddechowe, które wypada później jak przeważnie powtarzać. Poza tym, pacjentki uczą się też, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w szczególe paniom, które miały więcej porodów. Są w stanie jednakże z niej korzystać także panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze uważają, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo prędko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się poprawnie. Wiele pacjentek deklaruje, że to właśnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub też dokuczliwości bólowe. Doktor może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Jest również możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *