dętka rowerowa duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego typu aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby móc radować się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy również zimowego), należy go należycie przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie wykorzystuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, podobnie jak inne środki lokomocji, pożąda uwagi własnego właściciela – jeżeli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek oraz rowerowych wypraw.

opona zwijana szosa duro

Chociaż rower to nie auto ani motocykl, w związku z tym lista prac, jakie musimy wykonać w trakcie przedsezonowego serwisu jest nieco krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co powinniśmy zatroszczyć się przed rozpoczęciem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – sprawdzamy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, nazbyt luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować szczególnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – oprócz standardowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy spowodować, czy opony w rowerze nie żądają wymiany. W przypadku pęknięć bądź nadmiernego zużycia bieżnika – opony trzeba wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, by w trakcie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma obfity wpływ na bezpieczeństwo jazdy, skutkiem tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – należałoby je wymienić.
* Sprawdzenie śrub oraz oświetlenia – przed główną przejażdżką warto uczynić luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a gdy wynajdziemy poluzowane śruby – dokręcić je. Na dodatek należałoby sprawić detale oświetlenia – chcemy przecież być widoczni na drodze.

To podstawowa lista czynności, jakie należy zrealizować przed pierwszą przejażdżką. Po zimie warto także rower szczegółowo umyć i pokryć ochronnymi specyfikami – dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w czasie całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *