Restaurants near Main Market Square

Świetna kuchnia włoska
Masz ochotę dobrze zjeść? Pośród wielu opcji, które daje kuchnia europejska warto zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Typowe włoskie przyprawy

Polakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie potrawy

Makarony są podstawą kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie trudno wyobrazić sobie produkty których nie da się dołączyć do makaronu. Kraków bianca Ryby, szeroki wybór mięs, np. wołowe czy drobiowe i rożnorodne warzywa, powodują, że pasty nie mogą się znudzić.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie została ona wymyślona we Włoszech tylko ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobrze przyrządzona pizza włoska to cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety spora ilość kalorii. Nie jest to zatem danie dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie potrawy to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To też risotto, focaccia, minestrone oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie można nie spróbować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mascarpone i pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *